Firma Bendiks powstała w 1990r.

Została założona przez Antoniego Zajkowskiego, który do dziś jest jej współwłaścicielem.Jako pierwsi w Polsce wyspecjalizowaliśmy się w dystrybucji podzespołów elektroniki samochodowej. Wraz ze wzrostem liczby klientów, również tych z zagranicy, rozrastał nasz magazyn, który dziś mieści kilkanaście tysięcy alternatorów i rozruszników dostępnych od ręki.

Obecnie zajmujemy się głównie dystrybucją kompletnych alternatorów i rozruszników oraz podzespołów alternatora i rozrusznika. Są to zarówno produkty nowe, pochodzące od długoletnich renomowanych dostawców, jak i regenerowane w naszych zakładach. Aktualnie nasz zespół liczy w sumie ok. 50 osób będących doskonałymi ekspertami w swoich dziedzinach.

Silny nacisk kładziemy na nieustający rozwój, regularnie uczestniczymy w targach branżowych w Polsce i bierzemy udział w najważniejszych światowych wydarzeniach. Kilkudziesięcioletnia działalność na rynku i zdobyte w tym czasie bogate doświadczenie pozwalają nam świadczyć najwyższą jakość usług, a dbałość o ich jakość jest naszym najważniejszym priorytetem.