regulator Vest Handel-
pierwszej firmie w której
robiliśmy zakupy

POCZĄTKI W PRL

 

W roku 1983 Antoni Zajkowski - pierwszy polski olimpijczyk w judo (Monachium '72) wyjeżdża na 2 letni kontrakt trenerski do Szwecji. Jego współlokatorem jest zapaśnik, olimpijczyk Andrzej Skrzydlewski, który wprowadza Antoniego w tajniki handlu częściami samochodowymi. Tym sposobem z trenera judo zaczyna proces przekwalifikowywania się na przedsiębiorcę.

 

Pierwszy towar ładowany jest w podróżne torby, a następnie w bagażniku starego mercedesa 123 "beczki" przewożony ze Szwecji do Polski. Wkrótce Antoni zachęca do współpracy swoją rodzinę oraz sąsiada – Michała. Zaczynają sprzedawać części samochodowe bezpośrednio do warsztatów i sklepików oraz na giełdach samochodowych jeżdżąc po Polsce.

 

Równolegle, na przełomie lat 80tych i 90tych Antoni na nazwisko żony - Anny rejestruje działalność gospodarczą w której po raz pierwszy pojawia się nazwa BENDIKS.

 

 

warsztat regeneracji

 

 

Z WARSZAWY DO ŁOMIANEK

 

W 1992 r. Antoni kończy budowę swojego domu w Łomiankach pod Warszawą i przenosi tam firmę.  Jednocześnie przekształca założoną na nazwisko żony działalność gospodarczą w spółkę cywilną Bendiks Anna Zajkowska & Michał Adamiec.

 

Obok domu firma otwiera pierwszy punkt sprzedaży i wkrótce zaczyna specjalizować się w elektryce pojazdowej.

 

W owych czasach nie istnieją w Polsce firmy kurierskie. Dystrybucja odbywa się bezpośrednio do klientów za pomocą akwizytorów.

 

Firma nawiązuje pierwsze kontakty z firmami spoza Szwecji - ZEN, HUCO.

sklep przy Szpitalnej

 

 

 

katalogi alternatorów
i rozruszników

ROZWÓJ FIRMY

 

Po pierwszych targach we Frankfurcie w których biorą udział Antoni i Michał zaczyna się współpraca z firmami: OREM, GHIBAUDI, HOLGER CHRISTIANSEN, a w następnej kolejności m.in. z ORME, IKA, BOSCH, VALEO, TRASPO, SPAMO, MOBILETRON. 

 

W tym samym okresie, po wybudowaniu domu na sąsiedniej posesji przez Michała Adamca firma otwiera w jego piwnicy pierwszy warsztat regeneracji alternatorów i rozruszników. Niedługo później firma przenosi rozrastającą się część produkcyjną do wynajętych pomieszczeń przy ulicy Rolniczej.

 

W 1995 roku firma zostaje wyłącznym przedstawicielem UNIPOINT’u, którym jesteśmy do dziś.  W owym czasie nasi akwizytorzy zaczęli się już usamodzielniać otwierając liczne sklepy i warsztaty na terenie całego kraju – wiele z nich pod nazwą BENIDIKS.

 

Firma zwiększała liczbę pracowników i powierzchnię – warsztat przeniósł się do rozbudowanych na nasze potrzeby pomieszczeń przy ulicy Wiejskiej. Zwiększa się asortyment produktów sprzedawanych w naszej sieci oraz stworzony zostaje system katalogowo-komputerowy do obsługi klientów.

 

biuro przy Szpitalnej

 

Wyspecjalizowaliśmy się w sprzedaży nowych i regenerowanych alternatorów, rozruszników oraz części do nich.  Oferujemy produkty naszej marki BENDIKS oraz naszych firm partnerskich tj. UNIPOINT, ZEN, ZM, MAGNETON, KELLE, ICRA, IKA, EXPOM, STEMOT, GHIBAUDI, ORME, SPAMO, EUROCARBO, ELMOT-DR, MOBILETRON, HELLA, VALEO, HUCO, TRANSPO, CARGO, BOSCH, MAGNETTI MARELLI i wiele innych.


Wydzieliliśmy z firmy produkcję, która została częściowo przeniesiona do naszej nowej lokalizacji przy trasie krajowej Warszawa – Gdańsk. Tam też, na ulicę Kolejową 117a w Łomiankach, przenieśliśmy część handlową naszej firmy. Podtrzymujemy dawne i nawiązujemy nowe kontakty handlowe. Wystawiamy się regularnie na targach w Polsce, odwiedzamy również zagraniczne.  Równolegle do sprzedaży rośnie nasz magazyn i ilość klientów, także tych z zagranicy. Obecnie część handlowa i produkcyjna zatrudnia w sumie około 50 osób i stale się rozwija.

 

Może i Ty chciałbyś zostać naszym partnerem?

 

 

Preprowadzka do nowej siedziby na ulicę Kolejową 117 A